دانلود پاورپوینت نمایشگاه کربلا جهت رشته دین و مذهب در 144 اسلاید و با فرمت pptx  بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 


به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود شفیق عصر روز سه شنبه در نشستی خبری افزود: مجموعه مهدیون از سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را آغاز کرده و این مکان توسط خیران و مسوولان مهدیون از شهرداری گرفته شده و به صورت خودجوش مردمی اداره می شود.
وی اظهار داشت: از سال ۱۳۸۸ رویکرد مجموعه مهدیون از برگزاری مراسمات تغییر کرد و کار معرفتی و شناختی را در قالب هنری و تجسمی آغاز کردیم.
وی گفت: نمایشگاه ماکت واقعه عاشورا را از همان سال آغاز کردیم که تاکنون گسترش یافته و از سال ۱۳۹۴ شاخصه اصلی کار ما در بین الحرمین کربلا شروع شد به طوریکه اولین نمایشگاه تخصصی عاشورا و واقعه کربلا در بین الحرمین کربلا در ۵۰۰ متر مربع با همکاری عتبه مقدسه حسینی برگزار کردیم.
شفیق با اشاره به استقبال خوبی که از نخستین نمایشگاه انجام شد، افزود: از همین رو برای سال های بعد نیز از ما دعوت شد که با خلاقیت بیشتری در این ایام حضور داشته باشیم به طوریکه در سال ۱۳۹۵ فضای نمایشگاهی دو برابر شد ولی با یک بار سنگین بدهی بازگشتیم زیرا خیلی از امکانات و تجهیزات ساخته شد، ولی متاسفانه علی رغم وعده های بسیار هیچ دستگاهی ما را کمک و همراهی نکرد.
وی با بیان اینکه در سال های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ این نمایشگاه برگزار نشد، اظهار داشت: در سال ۱۳۹۸ این نمایشگاه با خلاقیت و توان بیشتری برگزار شد که در این سال هم مورد توجه تولیت عتبه مقدسه قرار گرفتیم.

 

 

 

 

 


فهرست مطالب:
نمایشگاه جهانی سیدالشهدا
عوامل موثر در وقوع حادثه غمبار عاشورا
روز اول محرم
طوعه
کادر نمایشگاه
محدوده جغرافیایی
هدف نمایشگاه
غرفه ها
توحید
نبوت
معاد
عدالت
مفاهیم اخلاقی
دنیای زدگی
غرفه های نمایشگاه رقیب (مفهومی - الگویی )
زمینه های عبرت گیری و درس پذیری از عاشورا
ایمان
بصیرت
مصادیق و نمونه های عبرت
پیامدهای بی نفاوتی و تقصیر
کشتار بی گناهان
حرام خواری
تبلیغات نمایشگاه
مراسم افتتاحیه
تدارکات و پشتیبانی
تدابیر امنیتی و حفاظتی
مراسم اختتامیه
تبلیغات بعد از نمایشگاه