دانلود پاورپوینت تحلیل محتوای کتاب ریاضی پنجم ابتدایی جهت رشته ریاضی در قالب 23 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

شايد بسياري از مردم و حتي آموزگاران فكر كنند كه رياضيات هنر محاسبه است و رياضي دانان بايد همه عمر خود را صرف ساختن محاسبات پيچيده رياضي كند . چنين عقيده اي به حقيقت نزديك نيست . كار رياضي دانان استدلال است نه محاسبه .در حقيقت ما در آموزش مفاهيم مربوط به رياضي در پي محاسبه كردن نيستيم بلكه پرورش تفكر منطقي در فراگيران يكي از اهداف مهم مي باشد . هدف اصلي اين مجموعه گسترش دادن و علاقه به رياضيات و ايجاد انگيزه مي نمايد .

 

 

 

روشهاي رياضي در تمام زندگي ما نفوذ كرده است . رياضيات امروزي ، تنها زمينه اي براي محاسبه نيست . بلكه به صورت سلاحي نيرومند است كه براي تحقيق درآمده و بارها و بارها براي تجربه پيشي گرفته است . با وجود اين ، جوانان جست و جوگر امروزي ، حداكثر با چنان سطحي از پيشرفت رياضيات سروكار دارند كه در بهترين شرايط ، مربوط به صد سال پيش است . و همين جوانان ، فردا بايد بتوانند دانشهاي طبيعي ، صنعت و اقتصاد را تكامل دهند . همين جوانان امروزي اند كه بايد رازهاي انديشه را بگشايند ، به فضاي دور دست كيهاني راه يابند ، روندهاي صنعتي را ادامه دهند و روشهاي موثري براي تشخيص بيماريها و درمان آنها پيدا كنند .

 

 

 

فهرست مطالب
مقدمه
رياضيات چيست ؟ 
چرا رياضيات را ياد مي دهيم ؟ 
سهم ریاضیات در آموزش
اهداف برنامه ريزي
اهداف كلي آموزش رياضي در کلاس پنجم ابتدایی
برنامه درسي با نگاه به آينده
انعطاف برنامه درسی
انواع روش تدریس ریاضی در پنجم ابتدایی
روش تدریس زبانی ماشینی
روش تدریس زبانی استدلال
روش تدریس مکاشفه ای 
روش سقراطی (گفتگوی سقراطی = دیالکتیک سقراطی )
حل مسأله 
مراحل ارائه درس
ارتباط افقی و عمودی رياضي پنجم ابتدایی با سایر دروس
کتاب ریاضی پنجم ابتدایی
اشکالات محتوایی کتاب ریاضی پنجم ابتدایی
بررسی تصاویرکتاب ریاضی پنجم ابتدایی
ارزشيابي در درس ریاضی پنجم ابتدایی
محاسن کتاب ریاضی پنجم ابتدایی
معایب کتاب ریاضی پنجم ابتدایی
پیشنهاد ها و راهکارها