هدف از این تحقیق بررسی کانال های توزیع با فرمت docx در قالب 49 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 


فهرست مطالب
مقدمه
کانال های توزيع 
تعریف
موسسات وسازمانهای توزیع 
خرده فروشی 
عمده فروش 
دلالها و کارگزاران
سیستم های بازاریابی توزیع 
سیستم بازاریابی عمودی
سیستم بازار یابی افقی
سیستم بازاریابی چندگانه 
کانال های توزیع متنوع
تاریخچه
تعریف 
مدیریت مشتریان چندکاناله (MCM)
انواع کانال های توزیع
فرمت های خرده فروشی فروشگاهی غیر خوراکی
فروشگاه بزرگ
فروشگاه های تخصصی 
مراکز خرید 
مغازه های کوچک و مجزا 
فرمت های خرده فروشی غیر فروشگاهی 
خرده فروشی کاتالوگی 
خرده فروشی اینترنتی 
سیستم های خرید تلویزیونی(TVH)
مفهوم نام های  تجاری  لوکس 
پیشینه تحقیق 

 

 

 

خرده فروشی چندکاناله پدیده جدیدی نیست و یک خرده فروش می تواند از هر کانالی شروع کند و به سمت کانال های بعدی حرکت کند.مشتریان چند کاناله  به عنوان "مشتریانی که در بیش از یک کانال در دوره زمانی معینی به خرید می پردازند" تعریف شده است .مشتریان چندکاناله برای موفقیت خرده فروشان مهم هستند به دلیل اینکه آن ها بیشتر هزینه می کنند و وفاداری بیشتری نسبت به مشتریان تک کاناله نشان می دهند.

 

 

 

کانال ها به طور معمول شامل فروشگاه ها،وب سایت ها ،کاتالوگ ، نیروی فروش ،آژانس های طرف سوم ، مراکز تماس و ...  می باشند .مدیریت مشتریان چندکاناله یک موضوع داغ برای شرکت های متعددی در تعداد زیادی از صنایع از قبیل کالاهای مصرفی ،شرکت های B2B، خرده فروشی و خدمات می باشد .در سال های اخیر عملکرد بازاریابی چندکاناله به طور فوق العاده ای رشد نموده و رشد آن ها قابل پیش بینی است.

 

 

 

در ایران نیز می توانیم خرده فروشی چند کاناله را برای پوشاک مارک دار خارجی مشاهده کنیم .فروش این قبیل پوشاک را می توان از طریق نمایندگی ها  ،پاساژ ها ،بوتیک ها و اینترنت و ...  در سطح شهر های کشور مشاهده کرد . در حدود 85 % حجم بازار پوشاک کشور را اجناس وارداتي در برگرفته است. با امضای موافقت‌نامه تجارت آزاد ايران با سوريه  واردات کالا از سوريه مشمول تخفيف 60 درصدي در سود بازرگاني مي‌شود. همين موضوع زمینه را برای ورود پوشاک به کشور توسط دلالان فراهم می سازد.

 

 

 

به علت اینکه پوشاک مارکدار  یک محصول لوکس با ریسک اجتماعی-اقتصادی می باشد ،باید از طریق کانالی به فروش رسدکه  تصور لوکس از این محصول را حفظ کند .علاوه براین کارشناسان به شرکت های سازنده این محصولات پیشنهاد می کنند باتوجه به کانال های خرده فروشی که قادرند  ویژگی های  نام  تجاری  را القا ء کنند و نیازهای گروه های مشتریان متفاوت را برآورده سازند تصمیم گیری کنند.

 

 

 

بنابراین شرکت های تولیدی نام های تجاری  لوکس خارجی نیاز دارند تا بدانند: ارزش مشتریان در کشور مقصد چه چیزی است ؟ چه چیزی باعث وفاداری برند شان می شود ؟ و اینکه بهترین کانال توزیع نام  تجاری شان در کشور مقصد کدام کانال می باشد ؟بنابراین لازم است تحقیقی در این  زمینه انجام گیرد .